Listwa zasilająca dedykowana do zabezpieczenia telewizora firmy PROFIGOLD PROL6100

Listwa zasilająca dedykowana do zabezpieczenia telewizora firmy PROFIGOLD PROL6100

Postanowiłem opisać moje doświadczenia związane z użytkowaniem listwy przepięciowej, a właściwie gniazdka zabezpieczającego podłączony telewizor.

Urządzenie kosztowało mnie aż 2 stówki więc nie mało, mam je już kilka lat i zabezpiecza już mój drugi telewizor, a właściwie to cały sprzęt AV bo podłączone pod nie jest jeszcze konsola, amplituner i tuner SAT NC+.

Na początku używałem listwy tylko do samego telewizora, ale przez to, że tuner NC+ działa jak działa i często się zawiesza postanowiłem do testu na pewien czas zamienić TV z tym tunerem i przestał się zawieszać po tygodniu okazało się, że nie całkowicie, ale uzyskałem dużą poprawę działania.

Sprzętu nigdy nie wyłączam z gniazda podczas burzy i odpukać nigdy nic złego się nie wydarzyło, nawet gdy piorun uszkodził mi lodówkę – była na gwarancji, ale oczywiście nie uznano!!! – swoją drogą zastanawiam się czy lodówka dalej by działała gdyby też była wpięta w takie gniazdko.

Urządzenie obecnie można kupić tylko za granicą, w niemieckim sklepie dedykowanym idiotom kosztuje 49€ i jeżeli ktoś będzie miał okazję to niech się nie zastanawia bo zaoszczędzi sobie nerwów i problemów z reklamacjami!

1 Komentarz

  1. fssdkjfksdjh 27 Styczeń 2016
    Odpowiedz

    Dzięki temu zabezpieczam rejestrator gdzie dość często uszkadzało mi zawartość dysku dzięki wyłączeniom prądu przez energetykę, obecnie problem ustąpił i po każdym wyłączeniu nagrania nadal są.

Napisz komentarz