Zasilacz awaryjny VOLT SINUSPRO
cena 4
jakość 5
funkcjonalność 5
prostota obsługi 5

Zacznę od tego, że w naszym rejonie bardzo często zdarzają się chwilowe wyłączenia prądu na kilka minut co powodowało resetowanie sterownika CO. Postanowiłem temu zaradzić poprzez zakup zasilacza VOLT SINUSPRO 500E. Zasilacz włączamy w szereg pomiędzy gniazdko sieciowe, a piec sterownik pieca CO. Do zasilacza trzeba też podłączyć zewnętrzny akumulator, producent zaleca żelowe akumulatory aczkolwiek ..

Summary 4.8 świetnie
cena 5
jakość 4.5
funkcjonalność 4.5
prostota obsługi 4.5
Łączna ocena od 2 użytkowników. Możesz sam ocenić ten artykuł - po prostu kliknij w odpowiednią gwiazdkę i naciśnij "Akcpetuj"
Akceptuj
Summary 4.6 świetnie

Zasilacz awaryjny VOLT SINUSPRO

Zacznę od tego, że w naszym rejonie bardzo często zdarzają się chwilowe wyłączenia prądu na kilka minut co powodowało resetowanie sterownika CO.

Postanowiłem temu zaradzić poprzez zakup zasilacza VOLT SINUSPRO 500E.

Zasilacz włączamy w szereg pomiędzy gniazdko sieciowe, a piec sterownik pieca CO. Do zasilacza trzeba też podłączyć zewnętrzny akumulator, producent zaleca żelowe akumulatory aczkolwiek podłączyłem do niego samochodowy akumulator kwasowy 74Ah. Po włączeniu całości akumulator zaczął się ładować, do pełna naładował się w ok 10h, a w międzyczasie już musiał chwilę popracować zasilając awaryjnie instalację CO ponieważ jak zwykle wyłączono prąd z elektrowni na kilka minut.

Gdy już się naładował do pełna postanowiłem przetestować jego działanie po prostu wyciągając wtyczkę zasilacza z gniazdka sieciowego, od razu przełączył się na zasilanie z akumulatora i tak bez najmniejszego problemu pracował przez niecałe 6h do rozładowania akumulatora, czas pracy zależy oczywiście o mocy podłączonych urządzeń, a u mnie jest to ok 140W (sterownik, 2x pompa, dmuchawa).

Po kolejnym naładowaniu akumulatora postanowiłem przetestować też działanie przy maksymalnym obciążeniu, podłączyłem telewizor, lampę halogenową i lodówkę. Przy pierwszym uruchomieniu zasygnalizował przeciążenie ale poradziłem sobie z tym podłączając urządzenia po kolei (zamiast wszystkie jednocześnie wpięte w przedłużacz). Przy pełnym obciążeniu na moim akumulatorze pracował tylko 1,5h.

Tak sobie wtedy przypomniałem, że sąsiedzi zawsze włączają głośne agregaty i co by było jakby taki agregat zastąpić samochodem… nie zastanawiając się dłużej pociągnąłem kabel od zacisków akumulatora w samochodzie i dołączyłem dodatkowo do akumulatora przy zasilaczu, okazuje się, że to rozwiązanie również działa znakomicie i czas działania nie ogranicza się wtedy do pojemności akumulatorów, a do ilości paliwa w baku samochodu 🙂 i jest zdecydowane mniej hałaśliwe niż agregaty sąsiadów… tylko jeden minus, nie pojedziemy wtedy nigdzie bo mamy samochód na smyczy.

 

Poza tym urządzenie ma metalową odporną obudowę, bardzo solidne gniazda i kable do akumulatora z mocnymi konektorami. Bardzo czytelny wyświetlacz, widać na nim co aktualnie dzieje się z akumulatorem, jakie są napięcia wejściowe i wyjściowe oraz graficznie przedstawia moc pobieraną z urządzenia.

1 Komentarz

  1. Roman 25 Marzec 2016
    Odpowiedz

    Świetna sprawa ten zasilacz, działa bez problemów nawet ze starym samochodowym akumulatorem, który już nie miał tyle mocy aby kręcić rozrusznikiem. Akumulator ma 74Ah i przy obciążeniu 120W działa 7 godzin co dla mnie jest wystarczające.

Napisz komentarz