Kolumny estradowe DIEBISI
cena 5
jakość 4
funkcjonalność 5
prostota obsługi 5

Kupując kolumny estradowe kierowałem się przede wszystkim ceną choć parametry techniczne też miały znaczenie. Postanowiłem zaryzykować zakup kolumn DIBEISI Q1201 o mocy maksymalnej 500W, za dwie sztuki zapłaciłem niecałe 500zł więc naprawdę niewiele porównując z bardziej markowym sprzętem o podobnych parametrach. Pierwsze uruchomienie wykonałem podłączając kolumny pod stary amplituner z mocą wyjściową 2x 150W, kolumny przy ..

Summary 4.8 świetnie
cena 4
jakość 5
funkcjonalność 5
prostota obsługi 5
Łączna ocena od 1 użytkowników. Możesz sam ocenić ten artykuł - po prostu kliknij w odpowiednią gwiazdkę i naciśnij "Akcpetuj"
Akceptuj
Summary 4.8 świetnie

Kolumny estradowe DIEBISI

Kupując kolumny estradowe kierowałem się przede wszystkim ceną choć parametry techniczne też miały znaczenie. Postanowiłem zaryzykować zakup kolumn DIBEISI Q1201 o mocy maksymalnej 500W, za dwie sztuki zapłaciłem niecałe 500zł więc naprawdę niewiele porównując z bardziej markowym sprzętem o podobnych parametrach. Pierwsze uruchomienie wykonałem podłączając kolumny pod stary amplituner z mocą wyjściową 2x 150W, kolumny przy pełnej mocy zagrały głośno, nie zniekształciły dźwięku i basu też im nie brakowało choć stały jedna obok drugiej.

Znajomy posiadał powermikser o mocy 2x350W więc moc o wiele większa od mojego amplituera i szczerze trochę obawiałem się, że mogą się spalić te moje DIBEISI ale spróbowaliśmy.

Kolumny tym razem rozstawiliśmy po rogach pomieszczenia, podłączyliśmy wszystko grubymi kablami 2x4mm i rozpoczęliśmy test, stopniowo lekko pogłaśniając można zauważyć, że kolumny grają bardzo czysto i mają niezły bas od najniższego poziomu głośności, ale przy dość wysokim poziomie – o wiele głośniejszym niż na moim amplitunerze kolumny zaczynają zniekształcać dźwięk, zaczyna ubywać basu, a średnie i wysokie częstotliwości  nadal się pogłaśniają i grają prawidłowo, jednak poziom głośności przy, którym zaczyna występować ten efekt nie jest już poziomem przy, którym da się normalnie słuchać muzyki nawet w dużym pomieszczeniu – u mnie jest to sala 60m więc jak na tę cenę to kolumny naprawdę wystarczające choć w przyszłości planuję dokupić do nich jakiś aktywny subwoofer i powermikser do kolumn, które chcę bardziej wykorzystać jako estradowe satelity.

Podsumowując, kupiłbym bez zastanowienia drugi raz kolumny DIBIEISI, mam nadzieję, że wprowadzą do oferty jakieś aktywne subwoofery, a jeżeli nie to kupię sam głośnik i sam wykonam obudowę subwoofera.

2 Komentarzy

  1. Lukas 3 Sierpień 2016
    Odpowiedz

    Rewelacyjne Głośniki za taką cenę, grają naprawdę super, nie spodziewałem się nawet. Bardzo wysoka jakość wykonania. Polecam towar godny uwagi, rewelacyjne połączenie jakości i ceny.

  2. DJ KAG 7 Lipiec 2016
    Odpowiedz

    Też uważam, że te kolumny to super wybór. Mam dwie Q1240 i grają świetnie, robimy na nich imprezy na 100 osób.

Napisz komentarz